1 Mart 2015 Pazar

Real Techniques Expert Face Fırça

 Merhaba!Real Tecniques fırçaları çok severek kullanıyorum.Bugün aylardır hemen hemen her gün ten makyajımda severek kullandığım Real Techniques'in Expert Face fırçasını tanıtacağım. Bu fırça ten makyajında ismi gibi tam bir expert(uzman).Ürün likit ve krem formdaki ürünleri uygulamada çok başarılı.Fırçayı likit ya da krem formundaki fondöten,aydınlatıcı,krem allık,toz allık,bronzer,pudra vb gibi birçok ürünü uygulamada kullanabilirsiniz.Benim tercihim likit ve krem formdaki fondötenleri uygulamak.


 Eğer makyaja yeni başladıysanız ya da fondöten uygulamada tek bir fırçam olsun o da kaliteli ve işime gerçekten yarayacak bir şey olsun diyorsanız bu fırçayı tereddütsüz önerebilirim.


  Fırça şekil itibariyle basık ve elips şeklinde.Alışıla gelmiş fondöten fırçalarından şekil itibariyle biraz farklı.Sık kıllardan oluşuyor.Fırçanın kılları yumuşacık.Temizlemesi ve kuruması hızlı ve kolay.(Ben fırçayı temizlemek için ekstra bir solüsyon-temizleyici vs kullanmıyorum,bildiğimiz sıvı sabunla haftada bir kez yıkayıp kuruması için bir yere bırakıyorum 1-2 saate kuruyor.)


  Ürün ambalajının arkasında fırçanın el kesimi olduğu ve taklon kıllardan üretildiği yazıyor.Taklon kıl,sentetik kıl demek yani ürün üzerinde bakteri gibi zararlı şeyleri tutmuyor-muş.

Ön profilden:)

  Fondöten uygulamada gerçekten çok başarılı bir fırça.Fondöteni uygularken çizgilenme yapmıyor,fırça izi bırakmadan ürünü çok güzel dağıtıyor.Fondöten uygulayacağım zaman dairesel hareketlerle uyguluyorum,fondöten yerine bir kapatıcı,bir pudra sürüp çıkmak istediğimde ise kapatıyı sivilcelerimin üzerine sürüyorum bu fırçayla tampon hareketlerle uyguluyorum.

Bu da fırçanın yan profilden görüntüsü

  6 aydır hemen hemen her gün ten makyajımda bu fırçayı severek kullanıyorum.Şimdiye dek-sanırım-hiç kıl dökmedi.Ben bu fırçayı kozmela'dan aldım.


 Real Techniques fırçalar Gratis,Watsons,Rossman,Migros,MacroCenter gibi birçok yerde satılıyor.Oralardan satın alabilirsiniz.Ürünün 30-35 tl gibi bir fiyatı var,indirimlerden daha uyguna alabilirsiniz,iyi bir fondöten fırçasına sahip olmak isteyenler bir şans vermeli bence.Sevgiler :)

Soldan sağa;Expert Face Fırça,Pudra Fırçası,Allık Fırçası

2 yorum:

  1. Bu fırça bende de var kendisi ilk yüz fırçam olur hatta :) Birçok makyaj uygulamasında kullanılabildiği için bunu seçmiştim ama en çok kontürde başarılı buldum ben :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Fondöten dışında en çok kullanıldığı alanın bronzer olduğunu ve bunda başarılı olduğunu birçok kişiden duydum fakat denemedim,pek bronzer insanı değilim açıkçası :) Onun dışında ten ürünlerini uygulamada gerçekten başarılı bir temel bir fırça:)

      Sil